Strona główna » Zwykłe spodnie do jazdy konnej
Ciekawe

Zwykłe spodnie do jazdy konnej

Spodnie do jazdy konnej można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ta, która użytkowana jest podczas treningów. Druga grupa to ta, którą nosi się tylko i wyłącznie przy okazji konkursów jeździeckich, wykonanych z prawdziwą dbałością o każdy, nawet najmniejszy element.spodnie do jazdy konnej, sklep jeździecki

Niezwykłe spodnie do jazdy konnej

Tak, na jazdę konną można założyć zwykłe spodnie (np. jeansy), ale można być pewnym, że przy intensywnej jeździe pojawią się przetarcia po wewnętrznej stronie ud. Lepiej z nich zrezygnować na rzecz bryczesów – specjalnych spodni, które przystosowane są do jazdy konnej. W swoim kroju różnią się one nieco od zwykłych spodni. Jedną z najistotniejszych różnic jest to, że posiadają one materiałowe wzmocnienie po wewnętrznej stronie ud. Warto dodać, że bryczesy posiadają specjalne zakończenie nogawek, dzięki czemu całe spodnie nie przesuwają się. 

Bryczesy z dobrego materiału

Spodnie do jazdy konnej muszą zostać wykonane z dobrego materiału. Co to dokładnie oznacza? Do wyboru mamy bryczesy bawełniane, które doskonale oddychają, a do tego pozwalają skórze oddychać. Są przewiewne, dzięki czemu dość często wybierane są do treningów. Spodnie mogą również zawierać poliester, nylon i inne syntetyczne włókna. Cechują się tym, że ich trwałość jest bardzo wysoka, a do tego łatwo je utrzymać w czystości. Amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą konną powinni wiedzieć, że należy również zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonany jest lej w spodniach: z materiału, z silikonu, czy też z imitacji skóry. 

 

https://buzzhouse.pl https://study-abroad.pl https://esencjapiekna.com.pl