Strona główna » Żeglarstwo pomaga poznać siebie
Ciekawe

Żeglarstwo pomaga poznać siebie

Żeglarstwo nie jest tak oczywistym sportem, jeżeli ktoś szuka dyscypliny dla siebie. Co jednak nie oznacza, że nie jest to dobra propozycja. Tym bardziej, że jest to jedna z takich aktywności, która pomaga zdecydowanie lepiej poznać siebie i przezwyciężyć własne słabości.

Dla ciała i dla ducha

Żeglarstwo jest takim sportem, który wymaga zaangażowania nie lada siły fizycznej, ale również pozwala się w niesamowity sposób zrelaksować. To doskonała propozycja dla tych osób, jakie chcą znaleźć coś nie tylko dla swojego ciała, ale również dla ducha.

Nie ma się jednak co łudzić, że już jutro, a najlepiej zaraz, uda się wsiąść za stery, samotnie dryfując po oceanicznych woda. W pierwszej kolejności należy zapisać się na szkolenia żeglarskie, które organizuje m.in. Róża Wiatrów. To pierwszy krok do tego, aby móc zdobyć niezbędne uprawnienia żeglarskie, jakie są wymagane zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

Nauka – wbrew pozorom – nie zajmuje tak dużo czasu, a pozwala przekonać się, że jest to sport idealny, stworzony (bądź też nie) dla danej osoby. Warto zaangażować się w naukę, jeżeli ktoś chce być pewien tego, że znajduje się we właściwym miejscu i o właściwym czasie. 

Słabe i mocne strony

Po ukończeniu jeden, drugiego i kolejnego kursu żeglarskiego, przyjdzie czas na to, aby wyruszyć w rejs. Z innymi osobami lub też samodzielnie. Tak, jeżeli ktoś jest pewny tego, że do żeglowania potrzebny jest jacht na własność, to jest w ogromnym błędzie. Otóż istnieje coś takiego jak czarter jachtów, dzięki czemu można wypożyczać jednostkę wodną w dowolnym momencie.

Żeglowanie pozwala poznać swoje słabe i mocne strony. Co więcej, człowiek robi wszystko, aby móc swoje słabości pokonać. W szczególności, jeżeli mowa jest o załamaniu pogody, które to może nadejść w najmniej oczekiwanym momencie. Tak, burza z huraganami może wywołać obawę, oznaki niepokoju, ale jeżeli człowiek odpowiedzialny jest nie tylko za siebie, ale również za jacht (a niekiedy nawet za członków załogi), to będzie robił wszystko, aby wyjść z tego cało, nie zważając na swoje słabe strony. Adrenalina potrafi sprawić, że człowiek jest zdolny pokonać wszystkie swoje demony. 

Czas dla siebie

Na co dzień człowiek nie ma czasu nawet na to, aby po prostu pomyśleć. Podczas żeglugi na pewno nie będzie narzekał na brak czasu, ponieważ na jachcie jest go dużo. Wielu doświadczonych żeglarzy przyznaje, że pływanie jest dla nich najlepszą okazją do tego, aby móc pobyć w końcu sam na sam, ze sobą.

 

https://terazubezpieczenia.pl https://018.pl https://my-place.pl