Strona główna » Zdrowy i wygodny materac 90×200 na łóżko
Dom i Wnętrze

Zdrowy i wygodny materac 90×200 na łóżko

Potrzeby konsumenckie rosną z roku na rok odkąd do wyboru mamy tyle wspaniałych produktów. Dotyczy to wielu sfer naszego życia, w tym naszej sypialni. Potrzebny jest nam nie tylko wygodny materac 90×200 do spania, ale również taki, który pozwoli nam zachować zdrową sylwetkę i dobre samopoczucie.

Materac 90×200 i rzadko spotykane wypełnienie

W wielu artykułach na pewno przeczytamy o najpopularniejszych wypełnieniach, jak pianka termo elastyczna świetnie dopasowująca się do kształtu ciała człowieka, pianka poliuretanowa, dzięki której będziemy mogli zapomnieć o alergenach i roztoczach, itd. Jednak na rynku można dostać materac 90×200, który posiada takie wypełnienia, jak trawa morska i włókna kokosowe. Jest on nasączony specjalnymi substancjami chemicznymi, dzięki czemu trwałość i świeżość materaca jest o wiele dłuższa. Warto również zwrócić uwagę na jego naturalność i przewiewność. Do rzadko spotykanych wypełnień należy również zaliczyć puszystą owatę, przeciwreumatyczną owczą wełnę, filtr tapicerski lub też termoregulacyjny hydrożel.

Jeden czy dwa?

W pokoju naszych dzieci ze spokojem przyda się materac 90×200. Z kolei w sypialni małżeńskiej zachodzi pytanie, czy lepiej kupić jeden materac, czy też dwa mniejsze. Jeżeli małżonkowie znacznie różnią się od siebie gabarytami (waga, wzrost) to lepszym rozwiązaniem będą dwa małe lub zamówienie specjalnego modelu, który będzie uwzględniał nasze potrzeby, w tym sylwetkę naszych ciał. Wszystko po to, aby zapewnić sobie najlepsze warunki do spania.