Strona główna » Wanny asymetryczne – kształt i podstawowe parametry
Dom i Wnętrze

Wanny asymetryczne – kształt i podstawowe parametry

Nowoczesne wanny asymetryczne to alternatywa dla ich prostych odpowiedników. Co ciekawe – wyróżnia je nie tylko kształt. Większość z nich posiada szereg innowacji, których na próżno można szukać w wannach standardowych. Jak zatem zdefiniować tradycyjną wannę asymetryczną?

Kształt to podstawa

Głównym czynnikiem decydującym o „asymetryczności” wanny jest oczywiście jej kształt. Pod tym względem wyróżnia się np. wanny narożne, trójkątne a nawet pięciokątne. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość lepszego dopasowania się do kształtu łazienki. Ma to sens zwłaszcza w przypadku niedużych pomieszczeń, w których zachodzi potrzeba wykorzystania każdego wolnego metra kwadratowego.

Zmiana kształtu wanny przedkłada się oczywiście również i na warunki kąpielowe. Wanna asymetryczna oferuje więcej przestrzeni a wejście do niej jest znacznie łatwiejsze. Pewną wadą jest tutaj konieczność dokładnego przeanalizowania położenia wanny już na etapie projektowania łazienki. W przypadku wanien prostych nie było to istotne, gdyż liczył się wymiar i usytuowanie spustu.

Wymiary i wygoda użytkowania

Wśród wielu ekspertów panuje przekonanie, że standardowa wanna symetryczna oferuje mniej więcej podobny komfort, co jej asymetryczny odpowiednik. Jest to poniekąd prawda, aczkolwiek zależy on przede wszystkim od zastosowanych dodatków. Wanny asymetryczne można „wzbogacić” o dodatkowe progi i oparcia dla rąk. Znacznie łatwiej doposażyć je w specjalne akcesoria.

Na ogólny komfort użytkowania wanien asymetrycznych wpływ ma również… ich wymiar, który – w przypadku najmniejszych typów wanien – oscyluje w okolicach 140 x 75 cm. Nie jest to dużo, aczkolwiek jest to wystarczająca ilość miejsca np. w małych łazienkach. Ponadto przestrzeń użytkowa wanien asymetrycznych jest znacznie bardziej obszerna, niż w przypadku analogicznych, prostych konstrukcji.

Wanna na specjalne zamówienie

Niektóre wanny asymetryczne projektowane są na specjalne zamówienie. Są to najbardziej zaawansowane rozwiązania, które oferują nie tylko bogaty (i często zaskakujący) kształt, ale też masę różnych udogodnień i dekoracji.

Koszt takiej wanny to wydatek rzędu nawet i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Projekt ten najczęściej realizowany jest w zabudowie, dzięki czemu wanna idealnie komponuje się z resztą aranżacji łazienki. Na marginesie – ciekawie zaprojektowana wanna asymetryczna to prawdziwe dzieło sztuki, które doskonale uzupełni wystrój każdej łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne wanny asymetryczne.

https://study-abroad.pl https://benmeirovitz.com https://wiecznauroda.pl