Strona główna » Ubezpieczenie OC – najważniejsze informacje dla kierowców
Dom i Wnętrze

Ubezpieczenie OC – najważniejsze informacje dla kierowców

 

Aby poruszanie się po drogach było bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu, wprowadzono obowiązek ubezpieczania samochodów. Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego zobowiązany jest prawnie do wykupienia polisy OC. Co warto wiedzieć o najważniejszej, podstawowej polisie? Sprawdź!

Zakres ochrony

Polisa OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym.  Jej zakres określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Jeśli z Twojej winy inny kierowca dozna uszczerbku na zdrowiu albo jego mienie ulegnie zniszczeniu, nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni. Pokryciem szkody zajmie się ubezpieczyciel.

Co wpływa na wysokość składki?

To, ile będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie OC, uzależnione jest od wielu czynników, przede wszystkim wieku i doświadczenia za kierownicą oraz danych technicznych wozu (modelu, marki, roku produkcji, przebiegu, mocy silnika). Dla ubezpieczyciela nie bez znaczenia jest również miejsce zamieszkania kierowcy, a nawet jego stan cywilny. Na podstawie zebranych danych firma określa wypadkowość danego wozu i szacuje koszty ewentualnej naprawy.  Co ważne, zakres polisy określany jest ustawowo. Mimo tego, ceny usług w poszczególnych towarzystwach mocno się od siebie różnią. Aby nie przepłacać, warto poświęcić czas na znalezienie najtańszej oferty.

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie możesz kupić bez wychodzenia z domu. Aby poznać ofertę cenionego ubezpieczyciela z Grupy Compensa, wystarczy wejść na stronę beesafe.pl. Na stronie znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki, a następnie bezpiecznie podpiszesz umowę.

https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/403-mala-kuchnia-z-salonem-i-jadalnia https://3dwnetrza.pl/funkcjonalne-oswietlenie-do-przedpokoju/