Strona główna » Piękna tarasola – ochrona przed słońcem i deszczem
Dom i Wnętrze

Piękna tarasola – ochrona przed słońcem i deszczem

Odpoczynek na tarasie to świetna forma relaksu np. po długim dniu w pracy. Własny taras pozwoli nam korzystać z pięknej pogody i odpoczywać w pobliżu natury i zieleni. Aby relaks był satysfakcjonujący koniecznie pomyślmy o tym w jaki sposób urozmaicić nasz taras i zaaranżować go w sposób ciekawy. Jakie rozwiązania wybrać?

Z pewnością pierwszym krokiem do aranżowania tarasu jest wybór odpowiednich mebli. Nowoczesne meble ogrodowe znajdziemy u najlepszych producentów. Zaproponują nam oni meble technorattanowe, meble ogrodowe wykonane z naturalnego rotangu, meble modułowe. Pamiętajmy o tym, aby meble były zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.

Tarasola nad naszymi głowami

Korzystanie z tarasu w okresie lata wiąże się z ekspozycją na silne promieniowanie słoneczne – nadmiar słońca może prowadzić do zaczerwienienia i poparzeń skóry. Aby ustrzec się przed tym problemem warto pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu tarasu. Zamiast klasycznego parasola coraz więcej osób wybiera nowoczesne tarasole, które zachwycają nie tylko swoim wyglądem, ale również wysoką funkcjonalnością. Jak budowane są tarasole i jak mogą zmienić nasz wypoczynek?

Konstrukcja tarasoli z bliska

Na stronie tarasola.pl znajdziemy najciekawsze przykłady tego produktu – klienci najchętniej wybierają tarasolę, której dach wykonany jest z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Alternatywą są konstrukcje w których dach stworzony jest z tkaniny technicznej trójwarstwowej. Bez względu na model dach chroni nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem. Tkanina nawet po wielu latach użytkowania nie traci swojego pięknego koloru. Dachy tarasoli są składane – ich pozycja zależy od naszych upodobań.