Strona główna » Panoramiczne drzwi balkonowe przesuwne
Dom i Wnętrze

Panoramiczne drzwi balkonowe przesuwne

Drzwi balkonowe przesuwne zaczynają cieszyć się w Polsce dużą popularnością. Stanowią one łącznik pomiędzy światem zewnętrznym, a domem. Mogą one również stać się miejscem, które…ułatwi włamywaczom przedostanie się do środka domu.

Bezpieczne drzwi balkonowe przesuwne

Wszystko przez to, że są to poniekąd łatwe do sforsowania przeszklenia. Dlatego też tak dużą uwagę zwraca się na to, aby tego typu okna wybierać z dodatkowym wzmocnieniem. Minimum trzy szyby w obudowie, jak również solidne profile okienne posiadające wzmocnienia antywłamaniowe, to taka konieczność, dzięki której będziemy pewni, że nikt nie przedostanie się do środka. Tak, za takie okna na pewno zapłacimy zdecydowanie większą ilość pieniędzy, ale możemy być pewni tego, że nawet podczas naszej nieobecności w domu nie będzie działo się nic niepokojącego.

Rodzaje okien przesuwnych

Pamiętajmy, że do wyboru mamy różne drzwi balkonowe przesuwne. Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne mogą być jedno, jak i dwuskrzydłowe. Najczęstsza ich szerokość to 90-120 cm. Jeżeli chodzi o wysokość to jest to ok. 250 cm. Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne na ogół dostępne są w wersji dwuskrzydłowej. Ich szerokość może dochodzić do 160 cm. Są najczęściej wybieranymi ze względu na ciekawą estetykę. Drzwi podnoszono-przesuwne – największe tego typu okna mają do 6 m szerokości. Są bardzo wygodne i lekkie w użytkowaniu, aczkolwiek ich sama waga może wynieść prawie 200 kg. Są to trzy rodzaje okien przesuwnych, jakie w chwili obecnej dostępne są na rynku. 

 

https://alliancedoctor.com/wybieramy-wygodny-komplet-ogrodowy/ https://mpfasdpic.org/najlepsze-okna-do-domu-co-wybrac/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/