Strona główna » Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci?
Zdrowie i Uroda

Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Warto wiedzieć, że metoda żelowa zdobienia paznokci może być wykonana zarówno na naturalnej płytce, albo przy wykorzystaniu specjalnego żelu na formie. Koniecznie należy zaznaczyć, że wspomniana forma musi być stworzona przy wykorzystaniu właściwego żelu, który następnie zostanie utwardzony w lampie UV albo LED. Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą tej metody są nieograniczone możliwości kolorystyczne.

Czym dokładnie są paznokcie żelowe?

Należy mieć świadomość, że metoda żelowa zdobienia paznokci z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej. Jest to doskonałe rozwiązanie na zdobienie paznokci, które jest zalecane szczególnie paniom z wolno rosnącymi i słabymi paznokciami.

Trzeba wiedzieć, że wykonanie omawianej metody będzie możliwe tylko przy wykorzystaniu lampy UV lub LED. Światło pozwoli bowiem na utwardzenie żelu nałożonego na płytkę danego paznokcia. Przedstawicielki płci pięknej są w stanie dzięki manicure żelowemu uzyskać paznokcie o naturalnym wyglądzie.

Jakie kobiety powinny zdecydować się na paznokcie żelowe?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest świetną opcją nie tylko dla zaniedbanych, ale również krótkich paznokci. Warto również zdawać sobie sprawę, że żel z powodzeniem może zostać także zaaplikowany na tipsach.

Żelowe paznokcie oczywiście rekomendowane są przedstawicielkom płci pięknej mającym zadbane i śliczne paznokcie. Panie muszą jednak pamiętać, aby ich codzienna praca nie doprowadziła przez przypadek do uszkodzeń na paznokciach.

Jak dokładnie przebiega omawiana metoda?

W pierwszej kolejności konieczne będzie bardzo dokładnie zdezynfekowanie rąk. Następnym krokiem jest zmiękczenie oraz pozbycie się skórek znajdujących się wokół paznokci. Panie wykonujące zabieg muszą oczywiście skrócić paznokcie swojej klientki do właściwej długości.

Ponadto w celu uzyskania matowej powierzchni trzeba będzie wykonać opiłowanie paznokci bloczkiem kosmetycznym. Dzięki temu możliwe będzie nadanie im odpowiedniego kształtu. Warto jednak wiedzieć, że najważniejszym etapem jest zaaplikowanie żelu. Musi to być wykonane niezwykle precyzyjnie. Nie można oczywiście w żadnym wypadku zapomnieć także o oczyszczeniu i szczegółowym odtłuszczeniu całej płytki.

Jeżeli żel będzie już odpowiednio zaaplikowany, konieczne będzie jego utwardzenie za pomocą światła w lampie LED przez 30 sekund. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej mają również świadomość, że zdobienie paznokci omawianą metodą to co najmniej trzy warstwy żelu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/ metoda żelowa zdobienia paznokci.

katowice adwokat https://www.gama-sklep.com.pl/a/249-meble-kuchenne-stojace https://www.gama-sklep.com.pl/a/510-lozka-stelazowe