Strona główna » Mini drzewo w domu
Ciekawe

Mini drzewo w domu

Wiele osób chciałoby mieć namiastkę lasu w swoim domu czy mieszkaniu, dlatego otaczają się roślinami zielonymi oraz odpowiednimi krzewami. Na rynku można spotkać wiele gatunków roślin, które dobrze dobrane, stworzą oczekiwany klimat w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. Aby poczuć się jak w lesie, można wykorzystać w aranżacji na przykład Bonsai.

Czym jest Bonsai?

Sztuka hodowli Bonsai kojarzy się głównie z miniaturowymi, bardzo charakterystycznymi drzewkami. Nawet bardzo niedoświadczeni amatorzy znają doskonale ten rodzaj roślin. Sama sztuka bonsai jest po prostu elementem kultury oraz odpowiedniej pielęgnacji starannie wybranych odmian drzew.

Do uprawy należy wybrać gatunki drzew lub krzewów o zdrewniałych pędach. Najlepiej do tego typu upraw nadają się sosny, cisy, dęby czy świerki, a także topola.

Bonsai kojarzy się przede wszystkim z Japonią, ale pochodzi z Chin. Sztuka ta ma kilkusetletnią tradycję. Na początku zajmowali się nią ludzie bardzo bogaci i wysoko urodzeni, czyli przede wszystkim arystokraci i osoby duchowne. Dopiero w XVII wieku na stałe zadomowiła się w domach zwykłych ludzi.

Podstawowe informacje o pielęgnacji

Mimo że bonsai ma charakterystyczny wygląd, w tej sztuce wyróżnia się różnorodne style, w których jest wiele różnic. Przede wszystkim chodzi tu o kształt pnia oraz pochylenie gałęzi względem doniczki. Niektóre drzewka wyglądają, jakby były ukształtowane przez wiatr.

Drzewko, aby nabrało odpowiedniego wyglądu, musi być podlewane, nawożone oraz przycinane lub owijane drutem. Według hodowców, takie drzewko w zasadzie nigdy nie jest ,,skończone,,.

Owijanie drutem ma za zadanie przede wszystkim zachowanie odpowiedniego kształtu gałęzi. Dzięki przycinaniu roślina nabiera skarłowaciałego wyglądu i nie rozrasta się. W zasadzie od osoby, która uprawia dane drzewko zależy, jaki ma być efekt kompozycji.

Podstawowe zasady pielęgnacyjne drzewek

Istotnym elementem dbania o drzewka czy krzewy w domu, jest odpowiednie podlewanie. Drzewka bonsai można uprawiać w domu, ale również w ogrodzie czy balkonie. W porach cieplejszych wystarczy codzienne podlewane.

Latem, gdy temperatury są wysokie, warto nawadniać roślinę kilka razy dziennie. W okresie zimowym wystarczy podlewać dwa razy w tygodniu. Warto sprawdzać i obserwować czy podłoże nie jest przesuszone.

W celu zapewnienia odpowiedniego rozwoju warto przesadzać bonsai mniej więcej raz w roku. Misy do hodowli mają zazwyczaj mało miejsca, dlatego należy zadbać o doniczkę w dostatecznym rozmiarze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.tropiart.pl/plants/bonsai-pinus-nigra-nigra-sosna-czarna.html.

katowice adwokat https://www.gama-sklep.com.pl/a/275-komplet-mebli-lazienkowych https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/