Strona główna » Meblościanki pokojowe i aranżacja salonu
Dom i Wnętrze

Meblościanki pokojowe i aranżacja salonu

Pokój dzienny, nazywany salonem, jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu. Starannie wybieramy do niego meblościanki pokojowe i inne dodatki, które będą idealnym dopełnieniem całości.

Meblościanki pokojowe i pupil w domu

Może dla niektórych wydawać się to dziwne, ale uwzględniając aranżację salonu, należy wziąć pod uwagę fakt, czy posiada się czworonożnego pupila – kota lub psa, które luźno chadzają po naszych domach. Dlaczego? Ponieważ musi znaleźć się dla nich w miejsce w pokoju dziennym. Planując meblościanki pokojowe i ich odpowiednie ustawienie, należy także uwzględnić, czy kocur będzie miał jakiś stojący drapak, który zabierze nam część wolnej przestrzeni, czy też nie. Pies powinien mieć swoje posłanie, ponieważ na pewno chętnie będzie spędzał czas ze swoimi właścicielami. Skoro nie będzie mu wolno usiąść na kanapie (czasem takie granice wyznaczają właściciele), to warto zapewnić mu odpowiednio wygodne, inne miejsce.

Meblościanki pokojowe i oświetlenie

Kupując meblościanki pokojowe pamiętajmy także o odpowiednim ich oświetleniu. Lampa w salonie nie tylko powinna być skierowana na strefę wypoczynkową, ale także na meble, dzięki czemu w szafach bez problemu zawsze będziemy potrafili odszukać rzeczy. W pokoju dziennym idealnie sprawdza się lampa ze światłami punktowymi lub też żyrandol znajdujący się w centralnym miejscu na suficie. Osoby kochające historyczne motywy mogą śmiało wybrać piękne, ozdobne lampy – kandelabry, które także będzie można umieścić na półkach znajdujących się w meblościance. 

 

https://cityviewphoto.com https://huddled.com.pl https://ccf-cccv.org