Strona główna » Meble na taras z technorattanu – jaki komplet wybrać?
Dom i Wnętrze

Meble na taras z technorattanu – jaki komplet wybrać?

Elegancka aranżacja tarasu nie wymaga dzisiaj od nas wiele trudu. Wybierając meble na taras z technorattanu możemy być pewni, że przydomowa przestrzeń wypoczynkowa stanie się znacznie piękniejsza i bardziej funkcjonalna. O czym pamiętać kupując meble?

Meble na taras z technorattanu: dlaczego są tak cenione?

Komplety technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych u producentów. Dlaczego? Kupujący przede wszystkim mówią o wyjątkowym designie i estetyce. Faktem jest, że projektanci dbają o najmniejsze detale, a każdy mebel to małe dzieło sztuki! Meble na taras z technorattanu zaskoczą nas różnorodnością: projektanci proponują nam klasyczne meble wypoczynkowe, jak i komplety kawowe, idealne na mniejsze przestrzenie. Wszystkie je łączy kilka cech: elegancja, trwałość i wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Jak to możliwe?

Trwałe meble na taras z technorattanu

Meble technorattanowe są jednymi z najbardziej trwałych – wynika to z zastosowanych tworzyw i materiałów. Stelaże mebli tego typu wykonuje się z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Oznacza to, że stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne zmniejszenie wagi mebla. Podnoszenie krzeseł czy leżanek nie sprawi żadnego problemu.

Na uwagę zasługuje również plecionka technorattanowa, tworząca wierzch mebla. Plecionka do złudzenia imituje naturalny rotang, jej struktura jest nieporowata, nie chłonie wilgoci i brudu. Czyszczenie technorattanu nie przysparza więc żadnych problemów! Struktura technorattanu nie jest podatna na działanie promieniowania UV – oznacza to, że mebel nie traci swojego koloru przez wiele lat. Meble na taras z technorattanu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – dzięki temu bez trudu znajdziemy komplet dopasowany do już istniejącej aranżacji.