Strona główna » Kuchenne inspiracje: styl rustykalny
Dom i Wnętrze

Kuchenne inspiracje: styl rustykalny

Chłodny minimalizm nie współgra z Twoim poczuciem estetyki? Marzysz o stworzeniu ciepłej kuchni pachnącej domowym chlebem i ziołami? Wszystkim osobom szukającym inspiracji do zaprojektowania urokliwego miejsca jednoznacznie kojarzącego się z ogniskiem domowym, radością i beztroską, z wielką przyjemnością przedstawiamy styl rustykalny! Czym charakteryzują się kuchnie czerpiące z sielskiej estetyki? Sprawdź!

Wsi spokojna, wsi wesoła…

Coraz większa rzesza designerów odchodzi od zimnych, połyskujących powierzchni, rozbielonych tonacji i surowych układów na rzecz bardziej swobodnych kompozycji. Inspiracją dla architektów staje się wieś. W kuchniach urządzonych w tym nurcie mile widziane są naturalne materiały z drewnem na czele. Frezowane, dekoracyjne meble wzbogacone są solidnym kamiennym lub drewnianym blatem. Ukryty pod zabudowanymi frontami sprzęt ustępuje miejsca efektownym piekarnikom, lodówkom i mikrofalówkom stylizowanym na styl retro. Dekoracją stają się tutaj kredensy kojarzące się z kuchniami naszych babć, pachnące zioła w doniczkach, ceramiczne, ręcznie malowane naczynia, koronkowe serwety.

Szafki kuchenne: zamiennik drewna

Wyposażenie kuchni w zabudowę z litego drewna może mocno nadszarpnąć budżet przeznaczony na remont. Atrakcyjną wizualnie, a znacznie tańszą alternatywą dla drewnianych mebli są modułowe zabudowy z płyt MDF pokrytej laminatem. Czołowi producenci wysokiej jakości wyposażenia kuchennego oferują szafki kuchenne wykonane z płyt MDF oklejonej cienkim laminatem o dowolnej fakturze i kolorze. Wysokiej jakości laminat do złudzenia będzie przypominał naturalne drewno, a jednocześnie zabezpieczy fronty przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem wilgoci i wysokich temperatur. Efekt? Tanie, delikatnie frezowane meble z pięknym usłojeniem wiernie służące w kuchni przez wiele lat!