Strona główna » Kraków i narty. Zimowe Eldorado czy sezonowa opcja?
Zdrowie i Uroda

Kraków i narty. Zimowe Eldorado czy sezonowa opcja?

Kraków – piękne miasto, stolica Małopolski, a jednocześnie genialny punkt wypadowy na wszelkiego rodzaju wyjazdy turystyczne, zarówno jednodniowe, weekendowe jak i dłuższe – w formie urlopu. W lecie w mieście aż roi się od różnych kuszących nas atrakcji. A jak wygląda Kraków zimą? Czy popularne zimowe sporty – narty, snowboard i inne w Krakowie mają rację bytu?

Kraków – nowa zimowa stolica Polski?

Czy na narty Kraków jest dobrym rozwiązaniem? Jeszcze nie tak dawno większość z nas odpowiedziałaby przecząco. Jednak w bliższym nam obecnie żyjącym czasie dowiedzieliśmy się o chęci organizacji przez miasto wspólnie z Zakopanem zimowej olimpiady. Ta kooperacja dwóch miast nawet bez tego jest bardzo widoczna, gdyż wiele osób w okresie zimowym z Krakowa nawet kilka czy kilkanaście razy w sezonie narciarskim pojawia się na stokach Podhala. Czy to w samym Zakopanem, Białce Tatrzańskiej czy Bukowinie. Popularność narciarstwa w Krakowie jest niepodważalna, a dodatkowo na nią wpływa bliskość gór.

Aby pojeździć na nartach, wystarczy wyjechać na obrzeża miasta.

Na narty Kraków może nie jest idealnym rozwiązaniem, gdyż w samym mieście nie ma stoków, ale jego dobra lokalizacja względem otaczających go stacji narciarskich pozwala na wypady – te szybkie i nieprzewidziane – zarówno po pracy, jak i te bardziej zaplanowane. W samym mieście działają licznie sklepy i serwisy narciarskie, co ponadto jest wielkim atutem Krakowa. Sklepów i serwisów narciarskich w mieście jest na prawdę dużo, tym bardziej że wpływają na lokalny rynek dwa zasadnicze fakty. Po pierwsze – co już zostało zauważone – Kraków to świetny punkt wypadowy w całe Beskidy na narty, a po drugie oczywiście liczebność mieszkańców. W okresie zimowym, gdy do czynienia mamy z licznymi studentami i uczniami pobierającymi nauki w mieście, możemy mówić śmiało o ponad milionowej aglomeracji. Do tego dochodzą liczne miejscowości i miasteczka z okolic. Rynek jest na prawdę spory i jest na nim możliwość sporo zarobić.

Kraków i narty – biznes sezonowy

Nie oznacza jednak, że na nartach nie można zarobić poza sezonem. Liczne firmy proponują korzystne rabaty dla swoich klientów z racji świadczenia usług przez nie poza sezonem. Klient wybierając serwis narciarski lub sklep z artykułami niezbędnymi do zimowego szaleństwa po sezonie może sporo zaoszczędzić. Jest to korzystne zarówno dla niego, jak i samego sklepu. Jeśli zaczniemy szukać serwisów i sklepów narciarskich w Krakowie, często prócz specjalistycznych usług serwisowych związanych z białym szaleństwem znajdziemy w takich sklepach również inne, bardziej całoroczne, bądź „letnie” usługi. Całoroczne sklepy narciarskie często oferują także chociażby odzież na różne pory roku, artykuły trekkingowe, rowery, namioty i inne sprzęty do uprawiania sportu.

Sam serwis czy sklep narciarski to biznes bardziej sezonowy. Najlepiej jak współdziała z wypożyczalnią i znajduje się w najbliższej lokalizacji do stoku narciarskiego. Z drugiej strony jeśli taki sklep czy serwis znajduje się przy stoku, na odludziu – nie będzie mógł funkcjonować w okresie letnim, bo po prostu nie będzie to opłacalne. Czy sezon narciarski może trwać cały rok dla przedsiębiorcy? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/295-czarna-komoda-z-szufladami rozwód katowice