Strona główna » Kiedy udać się do psychiatry
Zdrowie i Uroda

Kiedy udać się do psychiatry

Współczesny świat to nieustanny pęd, który potrafi męczyć i wzmagać w nas uczucie lęku, niepokoju czy nawet depresji. Stres w pracy i niepowodzenia w życiu osobistym mogą odbić się na naszym zdrowiu i być przyczyną problemów, z którymi nie każdy jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. W takim przypadku warto nie umniejszać swoim uczuciom i zwrócić się po pomoc do psychiatry.

Dlaczego nie należy bać się wizyty u psychiatry?

Otwarcie się na osobę kompletnie nam obcą nie jest łatwe. Wiele osób boi się wyśmiania i bagatelizowania ich uczuć. Nie należy jednak poddawać się takim myślom. Psychiatra to taki sam lekarz jak chirurg czy kardiolog, z tą różnicą, że leczy on psychikę pacjenta a nie jego ciało. Specjalistą godnym polecenia w tej dziedzinie jest psycholog, psychoterapeuta Katarzyna Stefaniak, która swoje usługi świadczy w gabinecie przy ul. Polnej 3a lok. 25, w Warszawie (tel: 500 831 957). Jej oferta dostępna jest na stronie psychoterapia-polna.warszawa.pl lub pod wskazanym numerem telefonu. Wizyta i psychiatry, jak każda inna konsultacja polega na wysłuchaniu problemów pacjenta, postawieniu odpowiedniej diagnozy i wprowadzeniu leczenia. Nie należy również zatajać żadnych informacji ani ważnych aspektów naszego samopoczucia, które mogą pomóc w postawieniu trafnej diagnozy i ustaleniu metod leczenia. Może się ono odbywać zarówno w formie psychoterapii jak i przy użyciu farmakoterapii, a w niektórych przypadkach konieczne może okazać się leczenie szpitalne. Nie należy jednak obawiać się diagnozy, ponieważ ma ona na celu poprawienie komfortu naszego życia i wyleczenie naszej psychiki.

Kiedy udać się do psychiatry?

Psychiatria często kojarzy się z chorobami psychicznymi, dlatego wiele osób wzbrania się przed pójściem do gabinetu. Nie jest jednak prawdą, że jedynie tego typu zaburzenia powinny być konsultowane z psychiatrą. Również nerwice, stany lękowe, depresja czy zaburzenia nastroju nie powinny być przez nas bagatelizowane. Dlatego jeśli spotykają Cię trudności o podłożu psychicznym koniecznie zdecyduj się na kontakt z zaufanym psychologiem. Wśród sygnałów mogących świadczyć konieczność konsultacji psychiatrycznej można wymienić:

  • Poczucie wyobcowania, brak zainteresowania życiem codziennym i obojętność, którym towarzyszy wrażenie braku sensu w życiu, popadanie w apatię i chęć ciągłego przebywania w samotności;
  • Przewlekłe problemy ze snem, częste nocne pobudki, nieustanne zmęczenie;
  • Napięcie emocjonalne, nieustanne poczucie niepokoju, napady lękowe;
  • Poczucie samotności i nieważności naszego istnienia w oczach innych;
  • Zmienność nastrojów utrzymująca się nawet kilka tygodni;
  • Brak radości i czerpania satysfakcji z czynności dawniej wykonywanych z przyjemnością;
  • Dostrzeganie rzeczy i odgłosów, które są niedostrzegalne przez inne osoby;
  • Nieuzasadnione problemy natury somatycznej, takie jak uciążliwe tiki czy drżenie rąk;
  • Niezdolność do pracy wywołana złym stanem emocjonalnym.

Wśród innych problemów, z którymi warto zwrócić się do psychiatry są również nerwice, zaburzenia odżywiania, różnego rodzaju uzależnienia oraz fobie. Psychiatrzy to również specjaliści, którzy pomagają w przypadku wystąpienia zespołu stresu pourazowego, zaburzeń osobowości czy choroby afektywnej dwubiegunowej.

Nie zapominajmy, że psychiatra to lekarz i osoba przeszkolona do tego, by nieść nam fachową pomoc w zakresie zdrowia psychicznego. Nie należy wstydzić się żadnego z niepokojących nas objawów, ponieważ może on istotnie wpływać na nasze samopoczucie i niszczyć nasz codzienny spokój. Psychiatra to właściwa osoba, do której należy zwrócić się o pomoc.

https://034548.org/audyt-fsc-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ http://susiemakessupper.com/podstawowe-wyposazenie-konia-czaprak/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/2-jasne-meble-do-salonu