Strona główna » Jakie wyposażenie warto mieć w aucie?
Motoryzacja

Jakie wyposażenie warto mieć w aucie?

Wnętrze samochodu

Współczesne samochody posiadają różnorodne systemy bezpieczeństwa, układy asystujące i wiele ciekawych rozwiązań odnośnie komfortu i wygody użytkowania. Jakie wyposażenie warto mieć w swoim aucie?

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jednym przykładem z tego zakresu jest adaptacyjny układ utrzymania stałej prędkości, czyli tzw. tempomat. Idealnie sprawdzi się on np. podczas jazdy autostradą. Kiedy auto znajdujące się przed nami zwolni to zestaw radarów natychmiast to dostrzeże, a następnie dostosuje prędkość adekwatnie do poprzedniego auta. Driver Alert świetnie sprawdzi się też na autostradzie. Kiedy samochód wykryje nieplanowane i gwałtowne ruchy kierowcy to zasugeruje przerwę.

Układ monitorowania martwego pola to kolejny przykład systemu bezpieczeństwa. Jest on przydatny głównie w mieście podczas zmiany pasa w zatłoczonych miejscach. Mazda CX-30 w swoim wyposażeniu posiada system monitorujący ruch poprzeczny podczas cofania – RCTA. Po zaparkowaniu prostopadle, wyjazd może okazać się nieco trudniejszy. Ten system kontroluje ruch poprzeczny tuż za autem, zatem poinformuje on kierowcę o ewentualnym zbliżającym się pojeździe z danej strony.

Komfort kierowcy

Komfort kierowcy jest niezwykle ważny, zwłaszcza wtedy, gdy odbywa on długą podróż. Przykładowo Mazda w swojej standardowej wersji wyposażenia kompaktowego crossovera CX-30 posiada np. wyświetlacz head-up znajdujący się na przedniej szybie. Kierowca ma wtedy dostęp do najważniejszych informacji bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Innym ułatwieniem są automatyczne światła drogowe – HBC. Czujnik potrafi wykryć pojazdy, które jadą z przeciwka albo przed nami, a jeśli będzie taka konieczność to przełącza on światła drogowe na mijania, żeby nie oślepiać pozostałych kierowców. Identyczny komfort gwarantują czujniki deszczu oraz zmierzchu. Takie rozwiązanie sprawia, iż kierowca nie musi myśleć o włączeniu świateł, a podczas deszczu, czujnik sam umie dostosować prędkość wycieraczek adekwatnie do intensywności opadów.\

 

Multimedia

Cyfryzacja pozwala na ciągłą łączność kierowcy wraz ze światem, a przy okazji zapewnia ona znacznie lepszą ergonomię. Obecnie wszyscy producenci posiadają taki system w swojej ofercie. Jedynie Mazda oferuje je w standardzie. Model CX-30 charakteryzuje się multimedialnym systemem rozrywki oraz łączności Mazda Connect wraz z ekranem o przekątnej – 8,8 cala. Tym systemem kieruje się poprzez pokrętło HMI. Ciekawe w tym modelu są też wirtualne zegary.

Coś dla oka

Wygląd jest również ważny, ponieważ każdy chce prezentować się w ładnym aucie. Przykładowo Mazda CX-30 posiada w swoim standardzie skórzaną kierownicę oraz drążek zmiany biegów oraz tapicerkę z wysokogatunkowych tkanin. Na zewnątrz można zauważyć LED-owe reflektory, a także 16-calowe aluminiowe felgi. Nawet tak podstawowa wersja wyposażenia wpływa na prestiżowy wygląd.

Motoryzacja nieustannie się zmienia, a wraz z nią oczekiwania kierowców. Obecnie coraz więcej oczekuje się od swoich pojazdów. Mazda CX-30 nie należy do taniego pojazdu, ale jest świetnie wyposażona.

Artykuł powstał we współpracy z https://auto-skup24.pl

 

https://lillanails.pl https://eltying.com.pl https://e-halina.pl