Strona główna » Jakie są korzyści karty paliwowej?
Ciekawe

Jakie są korzyści karty paliwowej?

Karta paliwowa dla osoby prywatnej

Karty paliwowe, czyli specjalne karty płatnicze umożliwiające bezgotówkowe płacenie za tankowanie auta oraz szereg innych usług powiązanych z jego eksploatacja to coraz powszechniejsze rozwiązanie wykorzystywane w firmach posiadających własne floty samochodowe. Czym dokładnie jest tego typu karta i jakie korzyści niesie ze sobą jej posiadanie dowiesz się czytając nasz krótki tekst.

Co to jest karta paliwowa?

Karta paliwowa to plastikowy prostokąt do złudzenia przypominający standardową kartę płatniczą. W rzeczywistości jest to dosyć skomplikowane narzędzie telematyczne, pozwalające na łatwe zarządzanie flotą aut firmowych. Godną polecenia kartą jest karta flotowa Moyl, dzięki której z łatwością można kontrolować wydatki, a także oszczędzać czas i zoptymalizować wydatki. Szczegółowa oferta karty paliwowej dostępna jest na stronie https://www.moyl.pl/, gdzie można znaleźć szczegółową ofertę dynamicznie rozwijającej się marki Moyl. Za pośrednictwem karty paliwowej nie tylko zapłacimy za tankowanie auta na stacji benzynowej i inne produkty z kategorii samochodowej ale i będziemy mieli możliwość dogodnego płacenia za szereg usług związanych z eksploatacja auta (przejazd autostradą, myjnia czy też dłuższy postój na parkingu). Umożliwiają one również kontrolę wydatków ponoszonych przez firmę w zakresie floty samochodowej. Co ważne, karty paliwowe przeznaczone są wyłącznie do użytku firmowego, a do ich uzyskania niezbędne jest posiadanie numeru REGON.

Zalety posiadania karty paliwowej

Jedną z głównych zalet posiadania karty paliwowej jest oszczędność. Dzięki atrakcyjnym programom zniżek posiadacze takiej karty mogą tankować paliwo w cenie niższej niż ta z dystrybutora, dostępna dla standardowego klienta. Większość kart paliwowych oferuje również ciekawe programy rabatowe, dzięki którym, im więcej litrów zatankujemy, tym większy rabat na paliwo otrzymamy.

 

Kolejną zaletą karty paliwowej jest bezpieczeństwo jej stosowania. Dzięki transakcjom bezgotówkowym wyklucza ona konieczność posiadania przy sobie sporych kwot gotówki, które mogą paść łupem złodzieja. Zabezpieczenie karty unikalnym kodem PIN zwiększa dodatkowo bezpieczeństwo, bowiem ze środków zgromadzonych na koncie mogą skorzystać jedynie osoby, które ten kod znają.

Jeśli zależy Ci na kontroli swoich wydatków, a także redukcji kosztów to koniecznie zamów kartę paliwową i sprawnie zarządzaj flotą! Dodatkowo posiadanie karty paliwowej to również wsparcie w obsłudze księgowości firmy oraz prawdziwa minimalizacja formalności. Przedsiębiorca i pracownik nie muszą się martwić o każdorazowe pobranie faktury za tankowanie lub inne usługi związane z eksploatacja auta. Na koniec każdego miesiąca na podstawie listy transakcji zawieranych przy pomocy karty wystawiana jest faktura zbiorcza, co niezwykle upraszcza wszelką papierologię.

Karta paliwowa to również pomoc w kontrolowaniu wydatków ponoszonych na obsługę i eksploatację auta. Dzięki stałemu dostępowi do listy transakcji właściciel firmy jest w stanie eliminować niepotrzebne zakupy i w prosty sposób tworzyć szczegółowe raporty z tankowania auta, które pozwolą na łatwą analizę wydatków firmy. Karta paliwowa umożliwia również kontrolę nad uczciwością pracowników i eliminowanie przypadków, w których pracownik próbując oszukać przedsiębiorcę potrafi tankować osobisty samochód za pomocą firmowych środków. Funkcja indywidualnego dostosowania karty paliwowej pozwala między innymi na zablokowanie możliwości tankowania paliwa w weekendy czy też ustalenie za jakie produkty możemy zapłacić za pomocą karty.

Karty paliwowe to nowoczesny sposób kontrolowania firmy, który pozwala na optymalizację kosztów ponoszonych przez przedsiębiorcę na obsługę aut flotowych. Umożliwia ona również bezpieczne uiszczanie opłat za tankowanie niemal w każdym kraju, po którym porusza się auto firmowe, co jest sporym uproszczeniem, nie tylko dla właściciela pojazdu ale i pracownika, który może skupić się w pełni na wykonywaniu obowiązków, zamiast martwienia się o sprawy techniczne, takie jak waluta, w której musi zapłacić.