Strona główna » Jak wykreować funkcjonalny salon?
Dom i Wnętrze

Jak wykreować funkcjonalny salon?

Nie trzeba wiele, by domowy salon zachęcał do odpoczynku i był miejscem, gdzie z przyjemnością spędza się czas. Podstawą są oczywiście dopasowane do potrzeb komplety wypoczynkowe. Jakie meble wypoczynkowe proponują projektanci?

Komplety wypoczynkowe w atrakcyjnych cenach

Jakie komplety wypoczynkowe wybierać? Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele. Klasyczne komplety składają się z sofy trzyosobowej oraz fotela. Oczywiście można zakupić samą sofę, a fotel wybrać z innej kolekcji – wszystko zależy od naszych preferencji. Warto jednak przyjrzeć się kupowanym meblom z bliska. Tanie komplety wypoczynkowe dostępne są od ręki! Obecnie sofy narożne oraz fotele opierane są na konstrukcjach z płyt meblowych. Takie stelaże nie odkształcają się, nie są podatne na wilgoć. Wewnątrz sof i foteli umieszcza się struktury zbudowane z elastycznych pianek oraz sprężyn. Tapicerka mebla to przede wszystkim tkaniny mieszane, ale też welur, skóry naturalne i syntetyczne. Wybór tapicerki nie powinien być przypadkowy – materiał ten przez jak najdłuższy czas musi zachować doskonałą prezencję.

Narożniki z dodatkowymi funkcjami

Warto zwrócić uwagę na narożniki, które uzupełniane są o dodatkowe funkcje. Narożnik z funkcją spania to praktyczny mebel, dedykowany przede wszystkim do mieszkań i domów, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Narożniki z funkcją spania wieczorami mogą zmieniać się w wygodne łóżka, które przydadzą się podczas wizyty gości. Wewnątrz takiej konstrukcji znajdują się dodatkowe pojemniki, które pozwolą na wygodne przechowywanie pościeli i kołder. Druga propozycja to narożniki z funkcją relaks. Są to komplety posiadające wysuwane podnóżki i zagłówki. Taki mebel pozwoli na przybranie wygodnej pozycji i drzemanie, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

 

 

https://defendingwisconsin.org https://amata-us.org https://bestiae.pl