Strona główna » Jak wykonać manicure akrylowe?
Zdrowie i Uroda

Jak wykonać manicure akrylowe?

Obecnie uzyskanie pięknych paznokci nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy nadać im ładny kształt i pomalować dobrej jakości lakierem. Niestety zwykłe lakiery szybko tracą swój połysk i odpryskują, zwłaszcza wtedy, gdy dłonie często narażone są na działanie wody. Znacznie trwalsze są lakiery hybrydowe lub winylowe. A co zrobić, gdy płytka paznokci ma nieregularny kształt?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

To znany sposób na przedłużanie paznokci i nadawanie im regularnego kształtu. W swoim początkowym okresie miała wiele wad, ale obecnie jest całkowicie bezpieczna dla paznokci i przynosi bardzo dobre efekty. To właśnie dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością. Manicure akrylowy to najbardziej trwały manicure, paznokcie zachowują swój niezmieniony wygląd nawet do 5 tygodni. Nie tracą blasku, nie odpryskują, a co najważniejsze posiadają cechy paznokci naturalnych, są elastyczne i pozwalają na normalne wykonywanie wszystkich codziennych czynności.

Akryl jest proszkiem, który w połączeniu z liquidem tworzy bardzo plastyczną masę podatną na dowolne formowanie. Dzięki temu można nadać paznokciom dowolny kształt. Akryl utwardza się samoistnie i nie są do tego potrzebne żadne dodatkowe lampy. Szeroki wybór kolorów i ozdób pozwala nadać paznokciom ciekawą i niepowtarzalną stylizację zgodną z upodobaniami i własnym stylem.

Jak przedłużyć paznokcie za pomocą akrylu?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci nie jest łatwa, dlatego powinna być wykonana przez profesjonalną stylistkę paznokci. Jednak osoby lubiące eksperymentować, mające cierpliwość i zdolności manualne mogą spróbować przedłużyć paznokcie domowym sposobem. W razie nieudanej próby, akryl można usunąć w każdej chwili.

Jak zwykle trzeba zacząć od usunięcia skórek ukształtowania paznokci za pomocą pilnika. Paznokcie muszą być przycięte do opuszki, bo pod akrylem będą normalnie rosnąć. Płytkę paznokcia należy delikatnie zmatowić za pomocą pilnika papierowego, akryl lepiej będzie się trzymał. Teraz kolej na odtłuszczenie płytki paznokciowej i zabezpieczenie jej odpowiednim primerem.

Kolejny krok to przygotowanie odpowiedniej formy paznokcia, dopasowujemy jej kształt i długość zgodnie z własnym gustem. Proszek akrylowy mieszamy z liquidem i za pomocą miękkiego pędzelka rozprowadzamy kulki na powierzchni paznokcia. Najlepsze efekty przynosi nałożenie kilku cienkich warstw. Wszystkie wycieki akrylu poza płytkę paznokciową należy usuwać za pomocą wacika. Akryl po kilkunastu minutach uzyskuje trwałą strukturę. Paznokciom można nadać ostateczny kształt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

https://winkst.org/najciekawsze-jezdzieckie-rekordy-guinessa/ https://poochfest.org/w-poszukiwaniu-idealnej-dyscypliny-sportowej/ https://zhongchenzi.com/wybieramy-wygodny-kask-do-jazdy-konnej/