Strona główna » Jak urządzić eklektyczny salon?
Dom i Wnętrze

Jak urządzić eklektyczny salon?

Podobają nam się różne style i do końca nie zdajemy sobie sprawy z tego, czy lepiej zdecydować się na tradycję, Skandynawię, glamour, czy też wspaniały styl futurystyczny? Możemy mieć wszystkiego po trochu, jeżeli tylko pozwolimy sobie na eklektyczny salon w naszych domach.

Eklektyczny salon, czyli mieszanka stylów

Nie można powiedzieć, że istnieje jedna definicja stylu eklektycznego, bowiem jest to swobodna mieszanka pozwalająca na zastosowanie wielu ciekawych elementów. Przy czym należy jednak pamiętać, że istnieje jedna zasada – nie szalejmy za dużo. Jeżeli podobają nam się “ludwikowe” meble oraz nowoczesny minimalizm to swobodnie możemy je połączyć, jednak nie doprowadzajmy przy tym do aranżacyjnego chaosu, bo efekt będzie odwrotny od tego co planowaliśmy zrobić. Czasem niektóre osoby urządzają swoje wnętrza mimowolnie doprowadzając do tego, że udaje im się osiągnąć eklektyczny salon w kilku  prostych krokach.

Odważne zestawienia

Eklektyczny salon to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie odważne zestawienia. Może to być piękna sofa z dawnych czasów z kolorowymi wzorami zestawiona z białymi meblami i jasnymi ścianami. To również stolik do kawy z pięknymi, zdobionymi, rzeźbionymi nogami dopasowanymi do nowoczesnego narożnika stojącego w kącie w salonie. Nie można powiedzieć, żeby styl eklektyczny ograniczał nas w jakiś sposób. Należy jednak przemyśleć pewne kroki, które chcemy podjąć podczas urządzania, dzięki czemu uda nam się osiągnąć bardzo przytulne i wyraziste wnętrza w domu. 

https://millerliteargentina.com https://bestiae.pl https://musicinfium.com