Strona główna » Idealny dom – drewniany dom szkieletowy
Dom i Wnętrze

Idealny dom – drewniany dom szkieletowy

O domach drewnianych mówi się dzisiaj naprawdę wiele – głównie w kontekście ich względnie niskiej ceny, jak również szybkiej budowy. Coraz więcej osób w Polsce rezygnuje z kupna mieszkania w mieście a rzecz domu – okazuje się, że ceny mogą być porównywalne! Wśród wielu możliwości domy drewniane szkieletowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlaczego?

Domy budowane w krótkim czasie

Powodem, dla którego domy drewniane szkieletowe wybierane są coraz częściej jest bez wątpienia krótki czas budowy. Szacuje się, że jest to okres od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany do użytku. Domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się po ok 2 miesiącach, domy w stanie deweloperskim: po ok. 8 miesiącach. Domy z drewna Mawit to tylko jedna z wielu ofert na polskim rynku -producent zaoferuje nam szeroki katalog domów, wśród których znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe, domy z tarasami i balkonami, domy z wbudowanym w bryłę garażem.

Koszty domu drewnianego

Atutem domów szkieletowych drewnianych jest koszt ich budowy – szacuje się, że jest on o ok. 35% niższy niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Osoby decydujące się a budowę klasycznego domu zazwyczaj zmuszone są do zaciągania olbrzymich kredytów. W przypadku domu drewnianego zobowiązanie finansowe może być znacznie niższe, a co za tym idzie: również spłacanie zobowiązania nie będzie ciągnęło się latami.

Dlaczego warto rozważyć budowę domu drewnianego?

Poza niższymi kosztami i szybszą budową domy drewniane cenione są również za ich energooszczędność. Ten rodzaj budownictwa wspiera nasz portfel i pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej budowie i ociepleniu domu. Do drewniany może być również rozbudowany po pewnym czasie.