Strona główna » Elegancki taras pełen zieleni
Dom i Wnętrze

Elegancki taras pełen zieleni

Odpoczynek blisko zieleni to najlepszy sposób na regenerowanie się po długim dniu w pracy czy też męczącym tygodniu w szkole. Zaaranżowanie kącika wypoczynkowego w naszym ogrodzie czy na tarasie nie zajmie nam dzisiaj wiele czasu – pomogą nam w tym liczni producenci mebli ogrodowych, którzy co roku przedstawiają nowe propozycje kolekcji dopasowanych do różnych potrzeb. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem w trakcie lata?

Wybieramy idealne meble

Wybór mebli ogrodowych jest podstawą, kiedy pragniemy zaprojektować miejsce wypoczynkowe na świeżym powietrzu. Wśród oferowanych kompletów na dużo uwagi zasługują meble technorattanowe, które znane są w Polsce od dawna, jednak teraz producenci oferują je nam w zupełnie odświeżonej wersji. Meble technorattanowe doskonale prezentują się w ogrodach, na tarasach czy balkonach, dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Zaletą mebli z technorattanu jest oczywiście ich trwałość – meble te są odporne na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne. Nawet po wielu latach użytkowania będą one wspaniale się prezentować, ciesząc nasze oczy. Lekkie, aluminiowe stelaże mebli tego typu malowane są proszkowo – oznacza to, że konstrukcja nie jest podatna na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Zieleń wokół nas, czyli duże donice XXL

Jak stworzyć oazę zieleni na tarasie czy balkonie? Pomocne okażą się donice XXL, w których bez trudu umieścimy niewielkie iglaki czy karłowate krzewy ozdobne. Decydując się na takie donice możemy stworzyć swoisty mur z zieleni, za którym ukryjemy się przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Warto wiedzieć, że wiele roślin pomoże nam też… odstraszyć komary i muszki. Wybierając sadzonki lawendy będziemy cieszyć się wspaniałą ozdobą, jak również zabezpieczymy się przed wizytami niechcianych insektów.