Strona główna » Depilacja laserowa – zabieg o wielu zaletach
Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – zabieg o wielu zaletach

Zalety depilacji laserowej to m.in. trwałość, bezpieczeństwo, komfort. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na usuwanie owłosienia laserem.

Depilacja laserowa – zabieg o wielu zaletach

Metod usuwania zbędnego owłosienia jest wiele. Możemy samodzielnie pozbywać się włosków w domowych warunkach albo wybrać się na profesjonalny zabieg. Wśród wielu metod usuwania owłosienia depilacja laserowa ma niepodważalną przewagę. Dlaczego? Przyglądamy się zaletom, jakie oferują nam profesjonalne lasery do depilacji.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia, która przynosi długotrwałe (nawet wieloletnie) rezultaty. Jest to najskuteczniejsza znana obecnie na rynku metoda pozbywania się owłosienia. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod, takich jak golenie maszynką czy depilacja woskiem. Laserowe usuwanie owłosienia opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Wiązka światła wchodzi w kontakt z barwnikiem zawartym we włosie (melaniną), czego efektem jest trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Na skutek depilacji laserowej zostaje doszczętnie zniszczona żywa część włosa – jego macierz wraz z otaczającymi ją naczyniami krwionośnymi. Trwałe uszkodzenie mieszka włosowego sprawia, że włos nie jest w stanie się odbudować.

Jak wygląda laserowe usuwanie owłosienia?

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laserowa depilacja przy pomocy nowoczesnego sprzętu, jest mało bolesna i nie wymaga znieczulenia. Lasery do depilacji wyposażone są bowiem w skuteczne systemy chłodzenia skóry, które zapewniają pacjentowi pełen komfort.

Zabieg laserowego usuwania owłosienia wymaga specjalnego przygotowania, polegającego m.in. na odstawieniu leków i ziół światłouczulających z odpowiednim wyprzedzeniem, rezygnacji z opalania skóry, ogolenia miejsca zabiegowego dzień przed depilacją laserową. Procedura poprzedzona jest konsultacją, podczas której kosmetolog informuje o wszelkich przeciwwskazaniach i zaleceniach.

Podczas jednej sesji laserowej wszystkie włosy w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) z danego obszaru ulegają zniszczeniu. Ponieważ życie włosa składa się z kilku faz, konieczne jest powtórzenie laseroterapii, aby skutecznie usunąć owłosienie na danym obszarze. Zabiegi wykonywane są w odpowiednich odstępach czasowych w zależności od depilowanego obszaru, np. depilacja laserowa nóg wymaga 8-tygodniowych przerw, depilacja bikini – 6-tygodniowych, a depilacja twarzy – 4-tygodniowych.

Zalety laserowej depilacji

  • Daje czucie komfortu na co dzień i podczas wyjazdów. Seria depilacji laserowej sprawia, że skóra na ciele jest nie tylko gładka, ale też pozbawiona krostek i zaczerwienień, które często stanowią problem podczas stosowania tradycyjnych metod usuwania owłosienia.
  • Przeciwdziała wrastaniu włosów – laser do depilacji usuwa włosy nieodwracalnie, a więc zapobiega też ich wrastaniu.
  • Można ją stosować przy problemach endermologicznych, takich jak hirsutyzm (nadmierne owłosienie typu męskiego, występujące u kobiet). Trzeba mieć jednak na uwadze, że przy nierównowadze hormonalnej efekty depilacji laserowej mogą utrzymywać się krócej.
  • Pozwala zaoszczędzić czas – pojedynczy zabieg trwa kilka lub kilkanaście minut, a pełna seria zabiegów, chociaż jej całkowity czas może potrwać kilka miesięcy, na długo uwalnia nas od konieczności golenia nóg. Pojedyncze włoski mogą zacząć odrastać po kilku miesiącach, a w wielu przypadkach dopiero po kilku latach. Wówczas należy zgłosić się na tzw. zabieg przypominający, aby nadal cieszyć się idealną gładkością.
  • Decydując się na depilację laserową, ponosisz koszty związane z kilkoma, ewentualnie kilkunastoma, wizytami w gabinecie medycyny estetycznej, by przez wiele lat cieszyć się permanentną gładkością. W tym czasie wydałabyś dużo więcej za maszynki i kremy do golenia czy na woskowanie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania owłosienia, umów się na konsultację w warszawskiej Klinice Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://e-halina.pl https://adoptastate.org https://buzzhouse.pl