Strona główna » Chirurgia minimalnie inwazyjna – czym jest?
Zdrowie i Uroda

Chirurgia minimalnie inwazyjna – czym jest?

Nowoczesna medycyna daje nam wiele możliwości związanych z leczeniem naszego ciała. Współcześnie kliniki i gabinety zabiegowe proponują swoim pacjentom możliwość chirurgicznego leczenia za pomocą specjalistycznych laserów i urządzeń chirurgicznych. Jak wygląda leczenie przy pomocy takiego sprzętu? Czy wymaga ono specjalnego przygotowania?

Problemy z tarczycą – jeden z największych kłopotów Polaków

Wraz z rosnącym zanieczyszczeniem środowiska, jak również zmianami jakie zachodzą w naszym trybie życia i diety u lekarzy endokrynologów zjawia się coraz więcej pacjentów z niedoczynnością czy nadczynnością tarczycy. W ostatnich latach odnotowuje się także zwiększenie wykrywalności guzków tarczycy z których wiele wymaga przeprowadzenia biopsji. W przypadku stwierdzenia konieczności usunięcia płata czy całej tarczycy warto zwrócić się do profesjonalnych gabinetów zabiegowych, gdzie wykorzystywane są urządzenia do chirurgii tarczycy.

Chirurgia plastyczna – przywróć młodość skóry

Coraz większą wagę przywiązujemy do naszego wyglądu zewnętrznego – wynika to często z pracy, którą musimy wykonywać na co dzień. Chcąc zachować jak najdłużej młodość i piękny wygląd skóry możemy zdecydować się na jeden z zabiegów chirurgii plastycznej.

Nasza skóra zmienia się z czasem: traci swoją elastyczność, jędrność, staje się wiotka. Aby odwrócić ten proces konieczne jest połączenie klasycznego liftingu z miejscową redukcją tkanki tłuszczowej. W dokonaniu zmian w strukturze naskórka pomogą nam urządzenia do chirurgii. Nowoczesne maszyny tworzone są zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny – pozwalają one na bezpieczne usuwanie zmian oraz zabiegi w wyniku których nie pozostawiane są blizny. Poprzez zastosowanie innowacyjnych technik leczenia możliwe jest nie tylko poprawienie estetyki wyglądu, ale i podniesienie komfortu życia!