Strona główna » Bezpieczne farbowanie włosów w swojej własnej łazience
Zdrowie i Uroda

Bezpieczne farbowanie włosów w swojej własnej łazience

Nie musimy korzystać z drogich usług fryzjerskich, żeby zmienić kolor swojej fryzury. Aby przejść kompletną metamorfozę, wystarczy kupić odpowiednią farbę i w zaciszu swojego domu samodzielnie wykonać koloryzację. Żeby efekt zabiegu był w pełni satysfakcjonujący, warto podejść do niego z głową. O czym należy pamiętać podczas farbowania włosów? Sprawdź!

Drastyczne rozjaśnianie? Zastanów się dwa razy!

Marzysz o pasmach w kolorze chłodnego popielu? Zwolenniczki jasnych blondów powinny mieć się na baczności. Zmiana ciemniejszego koloru na jasny blond w domowych warunkach, bez odpowiedniego przygotowania i umiejętności najprawdopodobniej zakończy się fiaskiem. Aby całkowicie zmienić kolor pukli, nie wystarczy nałożyć na ciemne włosy farbę. Podstawowym krokiem jest rozjaśnienie pasm mocno działającym rozjaśniaczem, który może przesuszyć i spalić pasma.

Próba uczuleniowa

Mocne składniki zawarte w farbach mogą podrażnić skórę głowy i wywołać reakcję alergiczną. Aby nie narażać się na niebezpieczeństwo, 48 h przed aplikacją mieszanki należy wykonać próbę uczuleniową. Aby przekonać się, że dany produkt nie zawiera niebezpiecznych dla Ciebie składników, wystarczy nanieść jego niewielką ilość na obszar za uchem lub zgięcie łokcia. Jeśli przez 48 h nie zaobserwujesz zaczerwienienia lub swędzenia, możesz bezpiecznie nałożyć farbę na głowę.

Odpowiednia farba

Warto mieć świadomość, że farba farbie nierówna. Chcesz mieć pewność, że efekt zabiegu będzie w pełni zadowalający, a nowy kolor nie straci intensywności po kilku prysznicach?  W takim razie wybierz kosmetyki używane przez fryzjerów. W internetowych hurtowniach kupisz profesjonalne farby do włosów, których cena nie odbiega od tych dostępnych w popularnych drogeriach.

 

 

meble balkonowe zestawy ogrodowe z rattanu krzesła na taras z technorattanu